W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Realizując obowiązek wynikający z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie zamieszcza informacje dot. realizacji niżej wymienionych zadań:
Powiat Ostródzki/Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie realizuje program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi- WIEŚ 2023
Działania założone w programie: jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej Wartość projektu: 900 000,00 zł Wkład własny: 0,00 zł Okres realizacji: 01.11.2023- 31.12.2023 Planowana liczba uczestników: 30 osób
Aktywizacja zawodowa bezrobotnych wspierana jest ze środków rezerwy Funduszu Pracy, będącej w dyspozycji Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.
KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY: NABÓR WNIOSKÓW W DNIACH 17 - 21 LUTEGO
Paweł Olszewski
Published 29/01/25
Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie planuje przeprowadzić nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wnioski przyjmowane będą od dnia 17 lutego 2025 r. od godziny 9:00 do dnia 21 lutego 2025 r. do godziny 14:00.
Szczegółowe informacje o zasadach naboru udostępnione będą na stronie urzędu od dnia 10 lutego 2025 r. Zgodnie z ustalonymi przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej priorytetami, w 2025 r. środki z limitu KFS przeznaczone mogą być na:
1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
Deficytowe grupy zawodowe wymienione w Barometrze zawodów na 2025 r. dla powiatu ostródzkiego to:
Blacharze i lakiernicy samochodowi
Cieśle i stolarze budowlani
Dekarze i blacharze budowlani
Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy
Fizjoterapeuci i masażyści
Inżynierowie elektrycy i energetycy
Kelnerzy i barmani
Kierowcy autobusów
Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników
siodłowych
Krawcy i pracownicy produkcji odzieży
Kucharze
Lakiernicy
Lekarze
Mechanicy pojazdów samochodowych
Mechanicy-monterzy maszyn i urządzeń
Monterzy instalacji budowlanych
Nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego
Nauczyciele praktycznej nauki zawodu
Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących
Nauczyciele przedmiotów zawodowych
Nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów
integracyjnych
Operatorzy obrabiarek skrawających
Opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej
Pielęgniarki i położne
Pomoce kuchenne
Pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych
Pracownicy przetwórstwa spożywczego
Pracownicy socjalni
Przetwórcy mięsa i ryb
Psycholodzy i psychoterapeuci
Robotnicy obróbki drewna i stolarze
Spawacze
Sprzedawcy i kasjerzy
Ślusarze
Wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych
2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
7. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych. Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach 86 – Opieka zdrowotna, 87- Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania.
8. Rozwój umiejętności cyfrowych.
9. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
Wniosek o zwrot kosztów zatrudnienia bezrobotnych lub poszukujących pracy w domu pomocy społecznej lub jednostce organizacyjnej wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej